Respublikinio gamtamokslinio ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektas-konkursas „Mažieji sodeliai“

Pavasarį ikimokyklinio ugdymo įstaigos buvo kviečiamos dalyvauti respublikinio gamtamokslinio projekto-konkurso „Mažieji sodeliai“, kuris skirtas žolininkės Eugenijos Šimkūnaitės ir Mokyklų bendruomenės metams paminėti. Tapome konkurso dalyviai, kurio organizatorius – Gargždų lopšelis-darželis „Naminukas“.
Ikimokyklinių ir priešmokyklinės ugdymo grupių kieme įkūrėme vaistažolių sodelį. Grupių ugdytiniai ir pedagogės sodino augalus. Sodelyje apsigyveno vaikų, jų tėvelių, darbuotojų atneštos vaistažolės: medetka, ramunėlė, šalavijas, mėta, citrininė mėta, melisa, čiobrelis, bazilikas, raudonėlis, levanda.
Pedagogės pradėjo pažintinį bei patirtinį ugdymą taikyti lauko erdvėje.
Pažintinių veiklų metu vaikai sužinojo augalui augti reikalingas sąlygas, augalo sandarą. Vaikai viską patyrė patys: sėjo, laistė ir prižiūrėjo vaistažoles.
Vaistažolių daržiuke užaugo ir pražydo vaistažolės. Iš jų su vaikais gaminome arbatą ir visi kartu skanavome grupių kieme. Vaikai grožėjosi, džiaugėsi kvapais ir arbatos skoniu.
Baigiamasis renginys įvyko spalio 9 d. Klaipėdos universiteto Botanikos sode, gražų koliažų tentą mokyklos bendruomenė pamatys sausio mėnesį. Projektinė veikla bus tęsiama – puoselėjami gėlių darželiai su etnografinio darželio gėlėmis, vaistažolėmis, kuriamos kitos edukacinės erdvės.
Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojos : Sigita Kaulienė, Virginija Vičiulienė