Kepame bandeles

Lietingą lapkričio 10-tosios rytą būrelis Endriejavo priešmokyklinukų su auklėtojomis Virginija ir Žibute išvažiavo į Veiviržėnus. Klaipėdos rajono amatų centre juos pasitiko tautodailininkė Aurelija Pociuvienė. Vaikai buvo pasiruošę sužinoti viską apie duonos kepimą, mat visą  savaitę aiškinosi ilgą duonutės atsiradimo kelią. Mokytoja Aurelija papasakojo ir parodė grūdus, iš kurių atsiranda duonelė, bandelės ir kitokie patiekalai iš miltų.

O paskui..! Ji atnešė padėklą pilną paruoštų tešlos gabalėlių. Nusiplovę rankas, atsiraitoję rankoves vaikai kibo į darbą: uostė tešlą, minkė, kočiojo ir darė įvairias bandutes. Jas dar galėjo  paskaninti cinamonu, aguonomis, patepti plaktu kiaušiniu… O apie viską kodėl ir kaip pasakojo mokytoja Aurelija.

Kol bandelės kepė, vaikai apžiūrėjo amatų centrą. Mokytoja Aurelija parodė ir papasakojo, ko ten galima išmokti, ką jau padarė čia apsilankantys vaikai. Mūsų smalsučiai viską apžiūrėjo, bet labiausiai domėjosi iš virtuvės sklindančiais gardžiais kvapais. Ir pagaliau – bandelės ant stalo. Liko tik susirasti savąją ir paskanauti, užsigeriant gardžia žolelių arbata.

Įspūdžių daug, o bandelių skanumas neišpasakytas. Visi nusprendė po vieną bandelę parvežti namiškiams, kad jie galėtų  įvertinti vaikų triūsą.

Mes, auklėtojos, norime padėkoti vaikučių tėveliams, mokyklos direktorei, vairuotojui Eugenijui už galimybę apsilankyti Veiviržėnų amatų centre.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.