Kepame bandeles

Lietingą lapkričio 10-tosios rytą būrelis Endriejavo priešmokyklinukų su auklėtojomis Virginija ir Žibute išvažiavo į Veiviržėnus. Klaipėdos rajono amatų centre juos pasitiko tautodailininkė Aurelija Pociuvienė. Vaikai buvo pasiruošę sužinoti viską apie duonos kepimą, mat visą  savaitę aiškinosi ilgą duonutės atsiradimo kelią. Mokytoja Aurelija papasakojo ir parodė grūdus, iš kurių atsiranda duonelė, bandelės ir kitokie patiekalai iš miltų.

O paskui..! Ji atnešė padėklą pilną paruoštų tešlos gabalėlių. Nusiplovę rankas, atsiraitoję rankoves vaikai kibo į darbą: uostė tešlą, minkė, kočiojo ir darė įvairias bandutes. Jas dar galėjo  paskaninti cinamonu, aguonomis, patepti plaktu kiaušiniu… O apie viską kodėl ir kaip pasakojo mokytoja Aurelija.

Kol bandelės kepė, vaikai apžiūrėjo amatų centrą. Mokytoja Aurelija parodė ir papasakojo, ko ten galima išmokti, ką jau padarė čia apsilankantys vaikai. Mūsų smalsučiai viską apžiūrėjo, bet labiausiai domėjosi iš virtuvės sklindančiais gardžiais kvapais. Ir pagaliau – bandelės ant stalo. Liko tik susirasti savąją ir paskanauti, užsigeriant gardžia žolelių arbata.

Įspūdžių daug, o bandelių skanumas neišpasakytas. Visi nusprendė po vieną bandelę parvežti namiškiams, kad jie galėtų  įvertinti vaikų triūsą.

Mes, auklėtojos, norime padėkoti vaikučių tėveliams, mokyklos direktorei, vairuotojui Eugenijui už galimybę apsilankyti Veiviržėnų amatų centre.

Endriejavo bibliotekoje

Lapkričio  aštuntą dieną priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai su auklėtojomis Virginija ir Žibute apsilankė Endriejavo bibliotekoje. Jų laukusi bibliotekininkė Rita paprašė vaikų nuspalvinti ožiukų (ožkų ir ožių) piešinius. Mat ateinantį šeštadienį, lapkričio 11-tą dieną  švenčiama balto ožio diena. Ir ji turi nuo senų laikų išlikusias tradicijas (apie jas irgi papasakojo bibliotekininkė Rita). O kad ta diena būtų spalvingesnė, vaikams reikia papuošti piešinėlius vaikų pasirinktomis spalvomis.

Vaikai darbavosi nuoširdžiai. Visi piešiniai tikrai spalvingi. O kaip atrodo, galima pamatyti bibliotekoje arba kultūros namuose lapkričio 11 dieną per ožio šventę. Ypač kviečiame priešmokyklinukų tėvus pasidžiaugti savo vaikų darbeliais.

Draugiška sporto pamoka

Lapkričio aštuntą dieną trečią pamoką mokyklos sporto salėje aidėjo didesnis nei įprasta triukšmas – čia vyko pirmokų ir priešmokyklinukų draugiškos vikrumo, greitumo, šaunumo varžybos. Mokytoja Rima Šedbarienė ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė Virginija Vičiulienė išradingomis užduotimis kėlė vaikų norą pasirodyti kuo geriau. Aidėjo entuziastingi raginimai,  džiugesys, įveikus gana sudėtingas užduotis, veržėsi pro sporto salės langus.

Pamoka baigėsi draugišku rateliu ir saldžiu „medaliu“. Pirmokai grįžo į klasę tęsti pamokų, o priešmokyklinukai, kupini gerų emocijų, patraukė į darželį.

Auklėtoja Žibutė Archipova